Fırsat Ürünleri %60 a varan İNDİRİMLER

Yeni Ürünler

Ürün Yorumları

Beklediğimden çok daha güzel geldi el emeği işçiliği çok güzel ve size özel tasarım yapıyorlar ben baş ucu sürahime suprman desenli tasarım istedim tam istediğim tasarım yapıp çok iyi paketleyip istediğim süreden kısa zamanda elime ulaştı. İnsan kaynaklarının ilgi ve alakaları çok iyi istediğiniz ürünü çıkarmak için her bir detayı sizleri arayıp fikir alışverişi yapıyorlar ilk başta çok güvenememiştim lakin ilgi ve alkaları beni yanıltı yakın çevreme tavsiye edeceğimden db-dizayn çalışanları şüphe etmesin (:
Ürünüm eksiksiz geldi teşekkürler

Nikon Corporation, also known as just Nikon, is a Japanese multinational corporation headquartered in Tokyo, Japan, specializing in optics and imaging products.

Its products include cameras, camera lenses, binoculars, microscopes, ophthalmic lenses, measurement instruments, and the steppers used in the photolithography steps of semiconductor fabrication, of which it is the world's second largest manufacturer. The companies held by Nikon form the Nikon Group. Among its products are Nikkor imaging lenses (for F-mount cameras, large format photography, photographic enlargers, and other applications), the Nikon F-series of 135 film SLR cameras, the Nikon D-series of digital SLR cameras, the Coolpix series of compact digital cameras, and the Nikonos series of underwater film cameras. Nikon's main competitors in camera and lens manufacturing include Canon, Sony, Pentax, and Olympus.

West Building of Nikon in Nishi-Ōi,Tokyo

Founded in 25 July 1917 as Nippon Kōgaku Kōgyō Kabushikigaisha , the company was renamed Nikon Corporation, after its cameras, in 1988. Nikon is one of the companies of the Mitsubishi Group.

Bu kategoride henüz bir ürün bulunmuyor